Problemy
Zjawiskiem normalnym jest ciągła fizjologiczna wymiana włosów i utrata około 60-80 włosów dziennie. Jeżeli wypadanie jest bardziej obfite, mamy już do czynienia z anomalią. Zobacz najczęściej występujące problemy skóry głowy i włosów..więcej

WYPOSAŻENIE

Podczas zabiegów wykorzystujemy urządzenie typu „MISTY 380” które jest najnowszym osiągnięciem firmy TUFT. Dzięki połączeniu ultradźwiękowej mgły i jonizacji proces pielęgnacji włosów został doprowadzony do perfekcji. ...więcej

AUTORYZACJA

Gabinet nasz jest autoryzowany przez Polskie Centrum Trychologii.


Współpracujemy także bezpośrednio z Kliniką Włosa w Szwecji

TRYCHOLOGIA

Z punktu widzenia naukowego trychologia to studium w zakresie badań nad wszelkiego rodzaju schorzeniami skóry głowy i włosów. Prekursorem kierunku był Enzo Formentini, profesor Uniwersytetu Bolońskiego.

Poszukując alternatywnych rozwiązań dla mało skutecznej dermatologii i stosowanych środków farmakologicznych prawie pół wieku temu, odkrył nowe skuteczne sposoby leczenia schorzeń typu: łysienie, łuszczyca skóry głowy, łupież czy łojotok. Używając wyłącznie naturalnych składników stworzył produkty, które do dzisiaj są podstawą każdej kuracji.

Zawarte w nich kwasy owocowe, proteiny, minerały, olejki i wyciągi z ziół tworzą zestaw substancji aktywnych, które w trakcie wizyty dobierane są indywidualnie do każdego typu schorzenia.

Podstawą metody trychologicznej jest dokładne rozpoznanie typu schorzenia oraz przyczyn. Wiele z nich możemy rozpoznać już przy pierwszym badaniu skóry głowy za pomocą mikrokamery. Obserwując skórę głowy oraz mieszki włosowe w 200-krotnym powiększeniu trycholog potrafi określić typ schorzenia oraz stan zdrowia naszych włosów.

Niestety są przypadki, które mają podłoże typowo zdrowotne i zanim nie zostanie ono odpowiednio zdiagnozowane i wyleczone przez lekarza specjalistę metoda trychologiczna również może być nieskuteczna. Należy także pamiętać, że nie ma "złotego środka" na androgenowe wypadanie włosów oraz odrost genetycznie zniszczonych włosów. Dziedziczne wypadanie włosów jest procesem nieodwracalnym. Metoda trychologiczna mocno spowalnia ten proces ale nie jest w stanie go zatrzymać.

Drodzy Państwo, wszystkie inne przyczyny wypadania włosów niż androgenowe są stanem nienormalnym. Jeżeli tracimy więcej włosów niż przyjęte normy i zauważamy, że na naszej szczotce lub grzebieniu pozostaje każdego dnia coraz więcej włosów powinniśmy niezwłocznie znaleźć przyczynę i zastosować odpowiednią kurację.

Wbrew wszystkim pozorom włosy rosną i odrabiają braki bardzo szybko. Jeżeli masz problemy ze skórą głowy lub włosami skorzystaj z metody trychologicznej, którą stosuje nasz gabinet. Choć do tej pory mało znana w naszym kraju jest bardzo powszechna i doceniana w wielu krajach europejskich, a w szczególności w Skandynawii. W samej tylko stolicy Węgier można znaleźć ponad 100 miejsc gdzie wykonuje się zabiegi trychologiczne. Świadectwem skuteczności stosowanej przez nas metody jest tysiące wyleczonych i udokumentowanych schorzeń. Najcięższe i najbardziej spektakularne prezentujemy na stronie rezultaty

ZAPRASZAMY

Gabinet Trychologiczny adres: Studio Urody Apartament 192 Kraków, ul.Kapelanka 6a/192
kontakt: tel.602 217-384 adres e-mail: trycholog@op.pl
©Copyright 2008 by PS / Wszystkie Prawa Zastrzeżone