Problemy
Zjawiskiem normalnym jest ciągła fizjologiczna wymiana włosów i utrata około 60-80 włosów dziennie. Jeżeli wypadanie jest bardziej obfite, mamy już do czynienia z anomalią. Zobacz najczęściej występujące problemy skóry głowy i włosów..więcej

WYPOSAŻENIE

Podczas zabiegów wykorzystujemy urządzenie typu „MISTY 380” które jest najnowszym osiągnięciem firmy TUFT. Dzięki połączeniu ultradźwiękowej mgły i jonizacji proces pielęgnacji włosów został doprowadzony do perfekcji. ...więcej

AUTORYZACJA

Gabinet nasz jest autoryzowany przez Polskie Centrum Trychologii.


Współpracujemy także bezpośrednio z Kliniką Włosa w Szwecji

APW
Analiza pierwiastkowa włosów

Analiza pierwiastkowa włosów służy rozpoznaniu najważniejszych tendencji w organizmie badanego. W opisie analizy proponowany jest program dwuczęściowej suplementacji. Pierwsza trzymiesięczna część programu suplementacyjnego ma organizm zdetoksykować, wyrównać nadmiary i niedobory poszczególnych minerałów.
Część druga, może trwać sześć miesięcy. Ma ustabilizować homeostazę dla danego Pacjenta i zniwelować złe tendencje zdrowotne.

Analiza pierwiastkowa włosów kosztuje 300zł.

Analiza składu mineralnego włosów jest testem analitycznym mającym szerokie zastosowanie w rozpoznawaniu stanów patologicznych.

Stężenie pierwiastków śladowych można oznaczyć zarówno w płynach ustrojowych jak i tkankach.

Stężenie pierwiastków śladowych we krwi często nie oddaje pełnego obrazu zawartości tych pierwiastków w organizmie. Spowodowane jest to faktem, że skład osocza w dużej mierze zależy od mechanizmów homeostatycznych i końcowe stężenie jest rezultatem wyrównywania stężeń przez poszczególne mechanizmy homeostatyczne.
Stężenie pierwiastków we krwi w dużej mierze zależy od aktualnie stosowanej diety.

Wiele stanów patologicznych organizmu jest ściśle związanych ze zmianami stężeń pierwiastków śladowych w tkankach. Wykazano, że najlepszą metodą określenia ilości pierwiastków śladowych w organizmie jest zbadanie ich stężenia we włosach i paznokciach. Jest to w pełni alternatywna metoda w stosunku do analizy krwi i moczu.
Włosy i paznokcie znajdują się poza powierzchnią skóry. Wyłączone są z procesów metabolicznych. Paznokcie są mniej przydatnym materiałem w stosunku do włosów ze względu na trudności pełnego usunięcia zanieczyszczeń egzogennych. Włosy natomiast są obojętną, trwałą tkanką, która nie ulega biologicznym zmianom.
Keratynowa zewnętrzna otoczka włosa w pełni zapobiega zarówno utracie składników wewnętrznych jak i przedostawaniu się do środka zanieczyszczeń zewnętrznych. Zapewnia to stałość składu chemicznego.
W przeciwieństwie do paznokci bardzo łatwo mogą być usunięte zanieczyszczenia z zewnątrz, dzięki czemu można otrzymać bardzo dobrą powtarzalność wyników analitycznych.

Próbki włosa pobiera się w sposób nieinwazyjny. Analiza stężeń pierwiastków śladowych we włosach jest najlepszą metodą oceny stanu mineralnego organizmu.

W mechanizmach przemiany materii uczestniczą substancje mineralne odgrywające ważną życiową rolę ze względu na własności fizyko - chemiczne i udział w strukturach biochemicznych. Przemiana związków nieorganicznych, a szczególnie kationów metali (makro i mikroelementów) jest związana z reakcjami enzymatycznymi ustroju. Metabolizm makro i mikroelementów jest regulowany przez składniki organiczne. Odgrywa decydującą rolę w procesach metabolicznych. Uzależniony jest od sprawności układu hormonalnego i nerwowego. Analiza makro i mikroelementów we włosach daje dokładny opis stanu metabolicznego organizmu.
Skład mineralny ustroju w dużej mierze zależy od czynników zewnętrznych. W zależności od rodzaju pożywienia, aktywności fizycznej i stopnia skażenia środowiska przebiegają w ustroju procesy mineralizacji (odkładanie się substancji mineralnych), demineralizacji (zubożenie ustroju w składniki mineralne) lub transmineralizacji (przegrupowanie się składników mineralnych w ustroju).

Analiza włosów pomoże w określeniu przyczyny ich wypadania, skłonności do wybranych chorób.

Gęste, lśniące włosy są utożsamiane z dobrym zdrowiem i urodą. Ta powszechna opinia niesie w sobie dużo prawdy. Słabe i matowe mogą być wynikiem złej pielęgnacji, ale może być to również ostrzegawczy sygnał, iż powinniśmy bardziej troskliwie zadbać o nasz organizm. Na włosy oddziałuje nie tylko środowisko zewnętrzne, ale przede wszystkim wewnętrzne. >br> Ich szczegółowe badania mogą też dostarczyć specjalistom wiedzy na temat tendencji zdrowotnych i pomóc w prawidłowym leczeniu chorób już w ich początkowym stadium. Badanie ma na celu ustalenie ilości i proporcji pierwiastków śladowych w organizmie. Analizowane są mikro i makroelementy niezbędne dla zachowania zdrowia, ale również te toksyczne (np. rtęć, kadm, aluminium) - mogące mu istotnie zagrażać. Badanie pozwala na stosunkowo wczesne wykrycie złych tendencji zdrowotnych.
Należą do nich zarówno problemy związane z włosami (np. łysienie plackowate), jak i predyspozycje do chorób narządów wewnętrznych: zaburzeń hormonalnych, schorzeń układu kostnego, pokarmowego i neurologicznego, otyłości czy osłabionej odporności.

Wielu pacjentów zadaje pytanie, czym różni się analiza włosów od badania krwi lub moczu. - Nie da się porównać tych metod, ponieważ każda z nich ma inne zastosowanie. Krew badamy podczas choroby w celu jej zdiagnozowania i śledzenia przebiegu terapii. Analiza pierwiastkowa włosów nie określa, na co człowiek jest chory. Skład mineralny włosów odzwierciedla tendencje w metabolizmie człowieka, dzięki czemu można go właściwie żywić.
Włosy i paznokcie są przydatkami skóry, do których odkładane są regularnie związki biochemiczne biorące udział w niezliczonych procesach metabolicznych. Analizując skład mineralny 300 mg włosów o długości 3 centymetrów, mamy ilustrację z ostatnich 3 miesięcy dynamicznej homeostazy, kształtującej typ naszego metabolizmu .
Włosy są wyłączone z bieżących procesów metabolicznych, dzięki czemu ich analiza daje bardziej obiektywny obraz niż w przypadku wciąż poddawanej ciągłym procesom biologicznym krwi.

Gabinet Trychologiczny adres: Studio Urody Apartament 192 Kraków, ul.Kapelanka 6a/192
kontakt: tel.602 217-384 adres e-mail: trycholog@op.pl
©Copyright 2008 by PS / Wszystkie Prawa Zastrzeżone